Monthly Archives: Květen 2013

Nejlepší citáty z knih

1) Dalajlama, Howard – Cesta ke štěstí

Pokud postrádáte vnitřní disciplínu, která přináší klid mysli, pak můžete mít jakékoliv vnější vybavení či podmínky a stejně vám to nedá ten pocit radosti a štěstí, který hledáte.

2) Dalajlama – Mými vlastními slovy

Na základě svých vlastních omezených zkušeností jsem přišel na to, že nejvyšší stupeň vnitřního klidu pochází z lásky a soucítění. Čím více pečujeme o štěstí druhých, tím větší se stává náš vlastní smysl pro klid a pohodu. Pěstování důvěrného, srdečného vztahu s druhými automaticky uklidňuje mysl. Pomáhá odstraňovat veškeré obavy a nejistoty, které bychom mohli mít, a dává nám sílu vypořádat se s překážkami, s nimiž se setkáváme. Je to nejvyšší zdroj úspěchu v životě.

3) Buddha – Klidná mysl

Ukázal jsem vám cestu k vysvobození. Musíte však mít na paměti, že jeho dosažení závisí jen na vás.

Poslední update 4.1.2015

Pokračujte ve čtení zde

Recenze puerhů v roce 2013

Recenze puerhů, které jsem ochutnal v roce 2013. Budu průběžně aktualizovat, poslední bude na začátku. Hodnocení je pochopitelně subjektivní a s časem se může měnit. Tyto recenze jsou tedy většinou jen první dojmy. Chuť ma totiž tu nevýhodu, že se mění v podstatě denně a např. záleží, jak se člověk vyspí, jaké měl jídlo ten den a před čajem, jestli ten den sportoval, jestli ho naštvala manželka, atd. Když bych čaj pil po dvacáté, tak můžu řičt, že hodnocení je stabilní (zprůměrované).

Pokračujte ve čtení zde

Recenze zelených a bílých čajů v roce 2013

Recenze čajů, které jsem ochutnal v roce 2013.

Pokračujte ve čtení zde

Nejlepší sci-fi a fantasy knihy, co jsem četl

1) George R. R. Martin – Píseň ledu a ohně

Tato série knih je pro mě nejlepší fantasy román. Asi první román, kde autor nemilosrdně vraždí hlavní postavy, ať už jsou kladné nebo záporné. Postavy jsou pěkně a uvěřitelně vymyšlené, chovají logicky vzhledem ke svojim charakterů – věc tak málo výdaná. Přestože v této fantasy nelétají firebally, nadpřirozeno je v knize velice poskrovnu, autor na tuhle linku navádí jen velmi málo a když k nečemu dojde, tak kapitola většinou končí. Autor přesně ví, kdy ukončit kapitolu, aby čtenáře dokonale pohltil. Seriál není špatný, ale kniha je, už z principu, vždy lepší. Přečtěte si to nejdřív a pak se dívejte na seriál, ne obráceně. 

2) Frank Herbert – Duna

Nejpropracovanější a nejoriginálnější sci-fi román, co jsem četl. Mluvím samozřejmě o celé sáze, ten kdo skončil jen u prvního dílu o hodně přišel. Jediné mínus je, že autor při psaní dalšího románu zemřel. Pokračování vydaná po jeho smrti (prequely) mě příliš neoslovila, alespoň vzhledem ke kvalitě originální série.

3) Raymond Elias Feist – Trhlinové války

Řekl bych stylem opak G.R.R. Martina. Jeho knihy jsou plně magie a kouzel, hrdinové neumírají, dostanou se z každé situace, ale vše je mistrně zvládnuté a nepřechází to do kýče. A taky velice krásně vymyšlené nadpřirozeno, Valheru a můj oblíbenec Makros Černý. Za zmínku stojí ještě Hadí sága. Bohužel ostatní knihy od tohoto spisovatele už tak dobré nejsou a některé jsou opravdu strašné.

Pokračujte ve čtení zde

Recenze čajů – 2007

Staré recenze z mojeho prvního čajového období, kdy jsem začínal.

Pokračujte ve čtení zde

Historie ZX Spectra a jeho klonů

ZX Spectrum se u nás začalo objevovat asi kolem roku 1985 a hlavně pak s nástupem českých klonů: Didaktik Gama, Didaktik M a ke konci ještě Didaktik Kompakt. Ale jak a kde to všechno začalo…

ZX Spectrum pochází z Anglie a jeho tvůrci Clive Sinclairu vyneslo rytířský titul za "služby Britskému průmyslu". V roce 1983 bylo, trochu drze, Margaret Thatcherovou ('Tečrovou') představeno Japonskému ministrovi jako symbol Britské technologické vyspělosti. Dneska najdete emulátor Spectra téměř na všech operačních systémech a snad všechny programy a hry byly zkonvertovány do formátu emulátorů. Původní stroje najdete skoro v každém sekáči za 100 – 500 Kč, což je oproti původní ceně, která byla ze začátku kolem 5 000 Kč (za Didaktik M), směšná částka.

Pokračujte ve čtení zde

Nejlepší hry pro ZX Spectrum

Protože jsem měl to štěští zažít začátek éry počítačových her od úplného začátku, tak jsem si dovolil sestavit žebříček nejlepších her na které si můj už ochabující mozek vzpomene. V ČR pamětnící pamatují především éru 8 bitů. Já jsem začínal v pionýrském kroužku na PMD 85, které záhy nahradily klony ZX Spectra jako Didaktik Gama a můj první počítač Didaktik M. Ve stejné době byly ještě rošířené Atary a Commodory. Po ní následovala éra 16 bitů (především různé verze Amigy). Tuto éru jsem osobně přeskočil rovnou do MS DOSu a mého prvého PC 486/SX40 pořízeného za v té době neuvěřitelných 35 tis. Kč.

Pokračujte ve čtení zde

MP3 Přehravač

Počítadlo návštěv

Unikátní

Stránky|Kliky |Unikátní

  • Posledních 24 h: 0
  • Posledních 7 dní: 0
  • Posledních 30 dní: 0
  • Online: 0